Великочернятинський закла дошкільної освіти №11 "Калинонька"

Наш дитячий садок

Гімн

Ой у лузі червона калина похилилася,
Чогось наша славна Україна зажурилася.
А ми тую червону калину підіймемо,
А ми нашу славну Україну, гей, гей, розвеселимо!

Марширують наші добровольці у кривавий тан
Визволяти братів-українців з ворожих кайдан.
А ми наших братів-українців визволимо,
А ми нашу славну Україну, гей, гей, розвеселимо!

Не хилися, червона калино, маєш білий цвіт.
Не журися, славна Україно, маєш вільний рід.
А ми тую червону калину підіймемо,
А ми нашу славну Україну, гей, гей, розвеселимо!

Гей, у полі ярої пшениці золотистий лан,
Розпочали стрільці українські з ворогами тан!
А ми тую ярую пшеницю ізберемо,
А ми нашу славну Україну, гей, гей, розвеселимо!

Як повіє буйнесенький вітер з широких степів,
Та й прославить по всій Україні січових стрільців.
А ми тую стрілецькую славу збережемо,

Ісорія садочка

Дошкільний навчальний заклад «Калинонька» села Великий Чернятин був створений рішенням №3 Тридцять третьої сесії  сільської ради 5 скликання від 22 жовтня 2009 року.

В дошкільному навчальному закладі працює 6 працівників, із них педагогічні працівники: завідувач Гончарук Юлія Миколаївна, вихователь Іщук Наталія Володимирівна, психолог Савчук Анна Володимирівна. Працює помічник вихователя та кухар.

В ДНЗ створена і працює одна різновікова група, яку відвідує 28 дітей віком від 3 до 6 років. В дитячому садку є ігрова кімната (обладнана гарними різноманітними ігровими зонами), навчальний клас (облаштований новими меблями), спальна кімната (обставлена сучасними дитячими ліжечками), ігровий майданчик. Дошкільний навчальний заклад працює за програмою «Українське дошкілля» , «Впевнений старт», «Я у світі».

Організовуючи життєдіяльность дітей в дошкільному закладі ми враховуємо її вікові та індивідуальні особливості, побажання батьків. Буття дитини в дошкільному закладі-це послідовний перебіг певних його складових, які нормують чергування активної діяльності та відпочинку. Основні з них: ранкова гімнастика; денні, вечірні прогулянки; різноманітні гігієнічні процедури; харчування (сніданок, обід, підвечірок); ігри (самостійні та організовані); спілкування (з дорослими та дітьми); заняття (колективні, підгрупою, індивідуальні, самостійні); відпочинок (релаксація), сон.

Водночас вносимо у повсякденне життя дошкільників елементи сюрприз-ності, експромти, що урізноманітнює їхні життєві враження, демонструє ймовірність та природність різноманітних життєвих змін, їх динаміку, певну непередбачуваність; навчаємо дітей приймати це та ставитися з розумінням.

В дошкільному навчальному закладі найбільша увага приділяється  особистісному становленню дошкільника-його фізичному і психічному здоров’ю. Фізично здорова дитина не хворіє, у неї гармонійна тіло будова, збалансована рухова активність, сформовані гігієнічні навички, вона знає правила безпечної поведінки, зорієнтована на здоровий спосіб життя як на бажаний і звичний. У психічно здорового дошкільника немає будь-яких психічних відхилень, проявів нервовості, надмірної імпульсивності, неадекватної агресивності або загальмованих реакцій на життєві враження. Нормально розвинені основні психічні процеси (відчуття, сприймання, пам'ять, уява, мислення, мовлення, емоції і почуття, увага, воля), стан її нервової системи відповідає віковій нормі. Завдання педагога-визначити й зафіксувати наявні у здоров’ї дитини проблеми, визначити їх причини, накреслити шляхи розв’язання кожного.

Важливо щоб у процесі навчальної діяльності дошкільник опанував систему доступних йому знань про об’єкти та явища природи; культурні надбання свого народу.

Напрямок ДНЗ художньо-естетичний. Головна мета дошкільної освіти - виховати зрілу особистість, в якої сформовані дитячий світогляд, прагнення домогтися успіху, впевненість у собі, почуття власної гідності, емоційна сприйнятливість та вольові риси характеру.